Remont zabytkowej kamienicy

 ›  › Remont zabytkowej kamienicy

Balustrady drewniane wzory

Remont zabytkowej kamienicy

Remont zabytkowej kamienicy
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

deweloper (8)Jeżeli mieszkamy w starej, zabytkowej kamienicy, to z jednej strony możemy mówić o wielkim wyróżnieniu. Jak bowiem wiadomo, tego typu budownictwo nie należy do najtańszych. Z drugiej jednak strony zrobienie remontu w takim starym budynku wiąże się z zatrudnieniem wyspecjalizowanej ekipy i przede wszystkim z uzyskaniem wielu pozwoleń.

Takie nieruchomości muszą bowiem zachowywać pewien charakter. Nie ważny jest nasz pomysł i zmiany aranżacyjne, bo na przykład elewacja budynku musi mieć konkretny kolor. To samo dotyczy wymiany drzwi i okien. Zanim zabierzemy się za takie prace powinniśmy najpierw uzyskać pozwolenie od konserwatora zabytków. Poza tym remont wnętrz także wiąże się z pewnymi trudnościami. Zabytkowe kamienice mają często dosyć nietypową wysokość i taka prozaiczna praca jak malowanie ścian, czy sufitów nie może obejść bez doświadczonej ekipy. Trzeba bowiem mieć specjalistyczny sprzęt i odpowiednie narzędzia. Kiedy jednak uda nam się przetrwać taki remont, to mieszkanie w starym domu na pewno będzie miało mnóstwo zalet.

Remont zabytkowej kamienicy Reviewed by on 4 kwietnia 2016 .

Jeżeli mieszkamy w starej, zabytkowej kamienicy, to z jednej strony możemy mówić o wielkim wyróżnieniu. Jak bowiem wiadomo, tego typu budownictwo nie należy do najtańszych. Z drugiej jednak strony zrobienie remontu w takim starym budynku wiąże się z zatrudnieniem wyspecjalizowanej ekipy i przede wszystkim z uzyskaniem wielu pozwoleń. Takie nieruchomości muszą bowiem zachowywać pewien charakter.

ABOUT AUTHOR /